Medytacja buddyjska to precyzyjna metoda pracy z umysłem. Celem medytacji jest uwolnienie umysłu od wszelkich słabości i ograniczeń oraz rozwinięcie w pełni wszystkich jego doskonałych właściwości, szczególnie nieustraszonej mądrości, spontanicznej radości i aktywnego współczucia.

Medytacje Diamentowej Drogi działają na zasadzie identyfikacji z doskonałymi właściwościami umysłu, z którymi łączymy się poprzez symboliczne, oświecone formy lub za pomocą głębokiej koncentracji i obserwacji wewnętrznych stanów i samego umysłu, który je przeżywa. W medytacje Diamentowej Drogi angażujemy zarówno ciało, mowę, jak i umysł. Regularna praktyka sprawia, że w coraz większym stopniu wszystko, co się wydarza, jest przeżywane jako świeże i interesujące, a działanie dla dobra innych staje się naturalne i spontaniczne.

W tradycji Karma Kagyu wykonujemy cztery podstawowe praktyki medytacyjne, tzw. nyndro. Nauczyć się medytować można w naszych ośrodkach od wykwalifikowanych nauczycieli buddyjskich, indywidualnie lub podczas kursów medytacyjnych.

  • Medytacja 16 Karmapy w naszym ośrodku odbywa się w każdy wtorek o 19oo i niedziele o 16oo
  • Każdy czwartek 19oo praktyki indywidualne.